Czym się kierować przy wyborze styropianu podłogowego?

round white wooden table and brown chair

Budowa nowego domu, czy też remont starego budynku mieszkalnego okazuje się zwykle wieloetapowym procesem. Jednym z kroków, jaki trzeba wykonać, jest prawidłowe ocieplenie podłogi. W obliczu ogromnej różnorodności dostępnych na rynku produktów, dokonanie ostatecznego wyboru w tym zakresie może wydawać się zadaniem złożonym i czasochłonnym. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy styropian podłogowy, aby zrównoważyć poniesione koszty z oczekiwaną jakością i trwałością zakupionego produktu! Sprawdź nasze wskazówki, zgromadź niezbędne informacje, a później podejmij decyzję, która sprawi, że będzie to inwestycja w przyszłość!

Styropian podłogowy – co to jest?

Styropian podłogowy, jak już sama nazwa wskazuje, to typ materiału izolacyjnego o specjalnym przeznaczeniu. Jest wykorzystywany między innymi do ocieplania posadzki na gruncie (w tym przypadku najlepiej sprawdzi się biały styropian EPS 100). Pojawia się jeszcze kolejne pytanie – jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe w domach jednorodzinnych? W takich warunkach egzamin zda styropian grafitowy. Natomiast w celu wyciszenia podłogi na piętrze warto użyć styropianu akustycznego. Styropian podłogowy, w porównaniu do elewacyjnego, charakteryzuje się większą wytrzymałością na ściskanie i rozciąganie oraz odpornością na różnego typu uszkodzenia mechaniczne, ponadto jest twardszy.

Jaki rodzaj styropianu na podłogę wybrać?

Pierwszy aspekt, jaki trzeba wziąć pod uwagę, to współczynnik przewodzenia ciepła, czyli lambda (im niższa będzie jego wartość, tym lepiej). Kolejną kwestią jest grubość styropianu podłogowego (najczęściej spotykane opcje mieszczą się w przedziale 2-20 centymetrów), która ma być dopasowana do potrzeb izolacyjnych konkretnego pomieszczenia. Oczywiście należy też uwzględnić parametr BS wskazujący poziom wytrzymałości na ściskanie, co w przypadku izolacji podłogi ma istotne znaczenie. Odpowiedni styropian podłogowy cechuje niska chłonność wody oraz fakt, że gwarantuje on bezpieczeństwo pożarowe. Rozsądnym wyjściem jest inwestowanie w wysokogatunkowe produkty, pochodzące od godnych zaufania producentów, cieszących się renomą w branży, których asortyment to przykład dobrego stosunku jakości do ceny.

Widać więc, że wybór odpowiedniego styropianu podłogowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak już teraz wiesz, na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu. Zapamiętaj te wskazówki i zastosuj je w praktyce, szukając styropianu na posadzkę, a podejmiesz świadomą decyzję, której w przyszłości nie będziesz żałować.

Szukasz najlepszego styropianu i fachowego doradztwa? Odwiedź https://www.hurtowniastyropianu.pl/

Total
0
Shares
Prev
Naprawa lamp solarnych: Jak naprawić lampki solarne krok po kroku

Naprawa lamp solarnych: Jak naprawić lampki solarne krok po kroku

Lampki solarne to coraz bardziej popularne rozwiązanie oświetleniowe dla

Inne, polecane artykuły w serwisie